Repræsen­tantskab

Repræsentantskabet for perioden 1. januar 2020 til 31. december 2023

Valgkreds A - Hjørring Kommune*
*Repræsentantskabsmedlemmer, der ikke har adresse i en af nedenstående valgkredse, indtræder i valgkreds A
Centerchef Alex Rasmussen Vrå
Lædervarerhandler Arne Jensen Vrå
Advokat Birte Dyrberg Hjørring
Fhv. boghandler Ejner Toft Vrå
El installatør Erik Pedersen Hjørring
Falckredder Finn Sørensen Hjørring
Pædagogmedhjælper Grete Larsen Hjørring
Gårdejer Hans Jørgen Boel Nielsen Hjørring
Tømrer Hans Jørgen Jensen Vrå
Lærer Hans Peter Johansen Vrå
Kørselsdisponent Henrik Møller Jensen Vrå
Adm. direktør Henrik Toft Sørensen Spentrup
Vognmand Kai Meldgaard Vrå
Pædagog Karin Thomsen Løkken
Gårdejer Kristian Bastholm Jensen Vrå
Graver Lars Kirkedal Løkken
Kok Lene Kongerslev Hirtshals
Entreprenør Martin Jensen Løkken
Landmand Mogens Brix Koldkjær Hjørring
Advokatfuldmægtig Nicolai Haven Carlsen Valby
Installatør Niels Erik Pedersen Hjørring
Specialkonsulent Peter Harritsø Hjørring
Selvstændig Svend Westergaard Løkken
Maskinstationsejer Søren Ulrik Sørensen Vrå
Direktør Tommy Korsholt Bælum
Valgkreds B - Brønderslev Kommune
Major Bjarke Steen Larsen Jerslev J
Murermester Erik Frederiksen Dronninglund
Dagplejer Gurli Nielsen Jerslev J
Selvstændig konsulent Henrik Steen Dronninglund
Registreret revisor Inge Marie Møller Ernst Dronninglund
Gårdejer Jan Ulrich Brønderslev
Tømrermester Jens Kaasgaard Dronninglund
Lærer Jette Skiveren Hjallerup
Økonomikonsulent Malene Steen Lagergaard Brønderslev
Lærer Marianne Vestergaard Jensen Hjallerup
Købmand Martin Kærsgaard Hjallerup
Landmand Mogens Nedergaard Jerslev J
Direktør Otto Stavad Brønderslev
Lagerarbejder Per Hjermitslev Brønderslev
Gårdejer Per Vestergaard Andersen Jerslev J
Vikar Peter Mølbjerg Hjallerup
Pensionist Poul Dahlgaard Hansen Hjallerup
Musiker, komponist Poul Erik Jensen Øster Brønderslev
Financial Controller Simon Kjelgaard Erlandsen Brønderslev
Tømmerhandler Søren Gaardbo Sørensen Jerslev J
Selvstændig smed Tom Hesselborg Hjallerup
Valgkreds C - Frederikshavn Kommune
Sagsbehandler Anne-Marie Schøn Sæby
Fhv. advokat, cand.jur. Asbjørn Hansen Sæby
Uddeler Bent Boelskifte Sæby
Direktør Frederikshavn Kommune Carsten Sand Nielsen Sæby
Driftleder Flemming Mølgaard Sørensen Strandby
Landmand Hans Abildgaard Sæby
Sekretær, bogholder Helle Brinkmann Larsen Dybvad
Gårdejer Henrik Erlandsen Dybvad
Advokat John Henrik Andersen Sæby
Centerchef Tommy Rise Frederikshavn
Valgkreds D - Jammerbugt Kommune 
Hr. Bøje Holmsgaard Lundtoft Pandrup
Selvstændig Christian Hem Pandrup
Assistent Dorte Folden Skole Brovst
Bygmester Hans Torp Andersen Brovst
Bogholder Helle Bak Andreasen Brovst
Civilingeniør Henrik Munkholt Saltum
Tømrermester Johnny Christian Nielsen Brovst
Elektriker Karsten Høgh Brovst
Jurist Martin Valbirk Pandrup
Forretningsudvikler Mette Hyldgaard Roussis Vadum
Hr. Mogens Fransen Pandrup
Gårdejer Peter Lunde Jensen Brovst
Valgkreds E - Aalborg Kommune
Økonoma Agnethe Kjær Jakobsen Hals
Fhv. forstander Erik Poulstrup Nibe
Varmemester Hans Ole Pedersen Hals
Administrerende direktør Jakob Vangsgaard Aalborg
Elektriker Jens Koldkjær Gandrup
Byggeleder/Elektriker Jeppe Nielsen Tylstrup
Salgschef Jesper Olsen Batsberg Hals
Afdelingsleder Martin Danielsen Svenstrup J
Autoforhandler Ole Steen Jensen Hals
Iværksætter Peter Wilgaard Larsen Aalborg
Afdelingschef Søren Bjerg Pedersen Storvorde
Ingeniør Tina Rebsdorf Simonsen Hals
Elektriker Aage Hjelm Christensen Hals
Valgkreds F - Thisted, Lemvig, Struer, Holstebro, Morsø og Ringkøbing-Skjern Kommuner
Vinimportør Bent Hargaard Thyholm
Gårdejer Henrik Holm Thyholm
Maskinhandler
Jan Pedersen Vinderup
Herreekveperingshandler Jens Tang Vinderup
Bygningskonstruktør
Karina Jakobsen
Thyholm
Afdelingsdirektør
Kurt Schelle Poulsen
Bedsted Thy
Direktør
Martin Ketil Bak
Viborg
Stenhugger og bedemand
Niels Ole Wensien
Bedsted Thy
Fhv. direktør Per Noesgaard Venø, Struer
Murermester
Poul Nørgaard Larsen
Snedsted
Salgs- og projektudviklingschef Torben Kamstrup Jepsen Viborg
Ejendomsmægler Torsten Nielsen Viborg
Valgkreds G - Mariagerfjord Kommune
Direktør Jens Rasmussen Hobro
Ejendomsmægler John Frandsen Mariager
Direktør Lone Kalstrup Hobro
Direktør Ricco Guldager Christensen Hobro
Valgkreds H - Skive Kommune
Planteavlskonsulent
Aksel Christensen
Spøttrup
Uddannelseschef
Ann Balleby
Spøttrup
Advokat
Christa Westergaard
Skive
Kommuneassistent
Eva Jørgensen
Spøttrup
Gårdejer
Finn Toft Madsen
Spøttrup
Adm. direktør
Gitte Kammer Fuglsang
Øster Assels
Lektor
Henrik Scheel Andersen
Roslev
Sælger
Lars Krøgh Jørgensen
Skive
Gårdejer
Niels Jørgen Jacobsen
Skive
Direktør Per Albæk
Højslev
Direktør Ulla Kronbæk Holm Skive