Repræsen­tantskab

Repræsentantskabet for perioden 1. januar 2020 til 31. december 2023

Valgkreds A - Hjørring Kommune
Centerchef Alex Rasmussen Vrå
Lædervarerhandler Arne Jensen Vrå
Advokat Birte Dyrberg Hjørring
Fhv. boghandler Ejner Toft Vrå
El installatør Erik Pedersen Hjørring
Falck redder Finn Sørensen Hjørring
Pædagogmedhjælper Grete Larsen Hjørring
Gårdejer Hans Jørgen Boel Nielsen Hjørring
Tømrer Hans Jørgen Jensen Vrå
Lærer Hans Peter Johansen Vrå
Kørselsdisponent Henrik Møller Jensen Vrå
Adm. direktør Henrik Toft Sørensen Spentrup
Vognmand Kai Meldgaard Vrå
Pædagog Karin Thomsen Løkken
Gårdejer Kristian Bastholm Jensen Vrå
Graver Lars Kirkedal Løkken
Kok Lene Kongerslev Hirtshals
Entreprenør Martin Jensen Løkken
Landmand Mogens Brix Koldkjær Hjørring
Advokatfuldmægtig Nicolai Haven Carlsen Valby
Installatør Niels Erik Pedersen Hjørring
Specialkonsulent Peter Harritsø Hjørring
Selvstændig Svend Westergaard Løkken
Maskinstationsejer Søren Ulrik Sørensen Vrå
Valgkreds B - Brønderslev Kommune
Major Bjarke Steen Larsen Jerslev J
Murermester Erik Frederiksen Dronninglund
Dagplejer Gurli Nielsen Jerslev J
Selvstændig konsulent Henrik Steen Dronninglund
Registreret revisor Inge Marie Møller Ernst Dronninglund
Gårdejer Jan Ulrich Brønderslev
Tømrermester Jens Kaasgaard Dronninglund
Lærer Jette Skiveren Hjallerup
Økonomikonsulent Malene Steen Lagergaard Brønderslev
Lærer Marianne Vestergaard Jensen Hjallerup
Købmand Martin Kærsgaard Hjallerup
Landmand Mogens Nedergaard Jerslev J
Direktør Otto Stavad Brønderslev
Lagerarbejder Per Hjermitslev Brønderslev
Gårdejer Per Vestergaard Andersen Jerslev J
Vikar Peter Mølbjerg Hjallerup
Pensionist Poul Dahlgaard Hansen Hjallerup
Musiker, komponist Poul Erik Jensen Øster Brønderslev
Financial Controller Simon Kjelgaard Erlandsen Brønderslev
Tømmerhandler Søren Gaardbo Sørensen Jerslev J
Selvstændig smed Tom Hesselborg Hjallerup
Valgkreds C - Frederikshavn Kommune
Sagsbehandler Anne-Marie Schøn Sæby
Fhv. advokat, cand.jur. Asbjørn Hansen Sæby
>Uddeler Bent Boelskifte Sæby
>Direktør Frederikshavn Kommune Carsten Sand Nielsen Sæby
>Driftleder Flemming Mølgaard Sørensen Strandby
>Landmand Hans Abildgaard Sæby
>Sekretær, bogholder Helle Brinkmann Larsen Dybvad
>Gårdejer Henrik Erlandsen Dybvad
>Advokat John Henrik Andersen Sæby
>Centerchef Tommy Rise Frederikshavn
>Tømrermester Vang Lundegaard Sæby
Valgkreds D - Jammerbugt Kommune 
Hr. Bøje Holmsgaard Lundtoft Pandrup
Selvstændig Christian Hem Pandrup
Assistent Dorte Folden Skole Brovst
Bygmester Hans Torp Andersen Brovst
Bogholder Helle Bak Andreasen Brovst
Civilingeniør Henrik Munkholt Saltum
Tømrermester Johnny Christian Nielsen Brovst
Elektriker Karsten Høgh Brovst
Jurist Martin Valbirk Pandrup
Forretningsudvikler Mette Hyldgaard Roussis Vadum
Hr. Mogens Fransen Pandrup
Gårdejer Peter Lunde Jensen Brovst
Valgkreds E - Aalborg Kommune
Økonoma Agnethe Kjær Jakobsen Hals
Forstander Erik Poulstrup Nibe
Varmemester Hans Ole Pedersen Hals
Administrerende direktør Jakob Vangsgaard Aalborg
Elektriker Jens Koldkjær Gandrup
Byggeleder/Elektriker Jeppe Nielsen Tylstrup
Salgschef Jesper Olsen Batsberg Hals
Afdelingsleder Martin Danielsen Svenstrup J
Autoforhandler Ole Steen Jensen Hals
Iværksætter Peter Wilgaard Larsen Aalborg
Afdelingschef Søren Bjerg Pedersen Storvorde
Ingeniør Tina Rebsdorf Simonsen Hals
Elektriker Aage Hjelm Christensen Hals
Valgkreds F - Thisted, Lemvig, Struer, Holstebro, Morsø, Ringkøbing-Skjern og Skive Kommuner
Planteavlskonsulent Aksel Christensen Spøttrup
Uddannelseschef Ann Balleby Spøttrup
Vinimportør Bent Hargaard Thyholm
Kommuneassistent Eva Jørgensen Spøttrup
Gårdejer Finn Toft Madsen Spøttrup
Gårdejer Henrik Holm Thyholm
Bygningskonstruktør Karina Jakobsen Thyholm
Afdelingsdirektør Kurt Schelle Poulsen Bedsted Thy
Stenhugger og bedemand Niels Ole Wensien Bedsted Thy
Murermester Poul Nørgaard Larsen Snedsted
Valgkreds G - Mariagerfjord
Direktør Jens Rasmussen Hobro
Ejendomsmægler John Frandsen Mariager
Direktør Lone Kalstrup Hobro
Direktør Ricco Guldager Christensen Hobro